Aktualności

https://wyplatazalot.pl/wp-content/uploads/2018/10/airport-architecture-benches-1323638.jpg

Lufthansa reklamacje


Żyjemy w czasach, kiedy rozwój technologiczny idzie błyskawicznie do przodu. Rzeczy i usługi, które jeszcze kilkadziesiąt a nawet kilkanaście lat temu były niedostępne, drogie, trudne do zrealizowania czy znacznie gorzej zorganizowane, na dziś dzień cieszą się ogromną popularnością. Do takich usług z całą pewnością należą loty samolotem. Chociaż przeloty pasażerskie nie są nowością, jeszcze dwadzieścia lat temu były one usługą zarezerwowaną dla bogatszych osób. Nie było też takiej ilości lotnisk, co znacznie obniżało komfort podróży w wiele miejsc, wymagając przesiadek i większych nakładów pieniężnych. Dziś z kolei większość dużych miast na całym świecie posiada własne porty lotnicze, a linie lotnicze prześcigają się w coraz to bogatszych ofertach obejmujących większą ilość krajów i miast, do których docierają.  Do najbogatszych pod tym względem linii z całą pewnością należy Lufthansa – niemieckie linie lotnicze, które obsługują większość krajów na świecie i docierają na wszystkie kontynenty z wyłączeniem Antarktydy.

Niemieckie linie Lufthansa są korporacją generującą ogromne zyski, które jednak nie wzięły się znikąd. Linie lotnicze te oferują swoim pasażerom wysoką jakość podróży, doskonałe warunki w samolotach, świetną obsługę pokładową, samoloty przybywające i odlatujące zgodnie z planowanym czasem i ogólnie rzecz ujmując niemiecki “Ordnung” czyli porządek i dbałość o szczegóły. Dzięki temu linie te w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat rozwinęły się tak bardzo, że dolecieć można z nimi właściwie w każdy kraniec świata – do Ameryki Północnej, do większości krajów w Ameryce Południowej i Azji, niemalże do całej Europy i wielu miejsc w Afryce – a wszystko to dzięki zaufaniu klientów i coraz większym ich zapotrzebowaniom. Niestety, nawet taka firma jak Lufthansa czasem popełnia błędy. Do błędów takich należą pomyłki w systemie sprzedaży biletów, skutkujące nie wpuszczeniem pasażera na pokład samolotu i problemy z samolotem między innymi na lotniskach, ma skutek, których samoloty spóźniają się lub nie docierają w ogóle na wyznaczone lotnisko. Przyczyn i usterek tego typu może być masa, jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów Lufthansa przyjmuje reklamacje na loty, oferując swoim pasażerom w zamian odszkodowania.

Reklamacje Lufthansy obejmować mogą najróżniejsze problemy dotyczące opóźnienia samolotów i odwoływania lotów z najróżniejszych przyczyn, które jednak nie są związane z wiadomymi problemami atmosferycznymi. Aby złożyć reklamację Lufthansy na lot trzeba jednak brać pod uwagę kilka różnych czynników, na temat których dokładnie można przeczytać w rozporządzeniu WE nr 261/2004. Rozporządzenie to powstało by uregulować prawa i obowiązki linii lotniczych wobec swoich pasażerów, tym samym ustalając pewne “kary” dla linii lotniczych za niektóre przewinienia, które z kolei idą na poczet odszkodowań dla pasażerów. Mimo istnienia owego rozporządzenia już od kilkunastu lat, wielu pasażerów nie znało swoich praw, a temat zrobił się głośny właściwie dopiero w ciągu ostatnich kilku lat… Nie zważając jednak na swoich poprzedników, mamy prawo złożyć w Locie, Ryanairze, czy Lufthansie reklamacje ilekroć samolot, na który oczekiwaliśmy nie pojawił się lub spóźnił się przynajmniej 3 godziny.

Wysokość odszkodowań z tytułu reklamacji jest ustalana indywidualnie, na podstawie rozporządzenia 261/2004 a także czasu oczekiwania na samolot i odległości, jaka miała być przebyta. W przypadku długiego czasu oczekiwania linie lotnicze zobowiązane mogą być także do zapewnienia pasażerom noclegu i wyżywienia lub pokrycia ich kosztów, czasem nawet do zapewnienia alternatywnego środka transportu. Te reklamacje jednakże są indywidualnymi sytuacjami. Najczęstszą reklamacją Lufthansy i każdej innej linii lotniczej jest zwrot pieniędzy, odszkodowanie, które wyliczone i zależne od powyższych kryteriów może wynosić nawet 2500 złotych, czyli 600 Euro.SPRAWDŹ KWOTĘ ODSZKODOWANIA

TYLKO 2 MINUTY! BEZ ZOBOWIĄZAŃ!

Total$

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 22 122 8223

kontakt@wyplatazalot.pl

ZGŁOŚ
SZKODĘ