Aktualności

https://wyplatazalot.pl/wp-content/uploads/2018/10/air-travel-aircraft-aircraft-wing-731281.jpg

Odwołanie lotu Ryanair


Obecnie na rynku linii lotniczych aż roi się od najrozmaitszych przewoźników stacjonujących w różnych krajach, którzy oferują swoim klientom coraz to nowsze oferty, wygodę, tanie loty, większą dostępność samolotów i najrozmaitsze promocje. Pośród dziesiątek korporacji oferującej przeloty samolotami największą popularnością w ostatnich latach cieszy się jednak Ryanair. Ryanair to irlandzkie linie lotnicze, które na przełomie ostatnich kilku lat rozprzestrzeniły się na całą Europę, oferując swoim klientom tanie loty z kraju do kraju, dopisując do swojej listy coraz większą ilość współpracujących połączeń. Dzięki rozwojowi i wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, Ryanair otworzył połączenia, które nie tylko ułatwiły podróże tysiącom osób dzięki nowym lokalizacjom, ale i dzięki swoim cenom przyciągnęły tysiące nowych, dotychczas unikających podróży samolotem ze względu na ceny klientów.

Linie lotnicze Ryanair mocno rozwinęły się na przestrzeni ostatnich kilku lat, jednak przez swego rodzaju zmiany i rewolucje na terenie Unii Europejskiej linie te w pewnym momencie swojej działalności musiały uporać się z gigantycznym strajkiem pilotów. Dziesiątki samolotów z tego powodu nie docierały na miejsce lub docierały ze znacznym opóźnieniem, co w sierpniu 2018 pociągnęło za sobą szkody rzędu ponad 55 tysięcy niezadowolonych klientów i pasażerów. Tysiące osób przez problemy z lotami linii lotniczych i odwołanie lotów Ryanairanie dotarło na czas do swoich domów, pracy, na spotkania biznesowe czy na wakacje, przez co narazili się nie tylko na przyjemności, ale często również na m.in. kary od hoteli, problemy ze znalezieniem zastępczego zakwaterowania, jak i stratę pieniędzy. Wiele z tych osób jednak mimo opóźnień czy anulowania lotów wyszło z tej sytuacji bez większego szwanku, nie licząc jedynie odrobiny nerwów. Jak to zrobili? Za wszystkim stoi bowiem wiedza i świadomość na temat rozporządzeń unijnych i znajomość swoich praw, zarówno jako konsumenta jak i pasażera. Odwołanie lotu Ryanair czy jakiekolwiek opóźnienie, jak się okazuje, wcale nie musiało być pozostawione bez echa.

Odwołanie lotu przez Ryanair czy jakąkolwiek inną linię lotniczą nie zwalnia przewoźnika od odpowiedzialności za swoich niedoszłych pasażerów. Z tego też powodu w roku 2004 a zatem kilkanaście lat temu Parlament Europejski i Rada uchwaliły rozporządzenie, na mocy którego każdy pasażer narażony na przyjemności opóźnionego lub odwołanego lotu w pewnych sytuacjach może ubiegać się nie tylko o zwrot ceny biletów, ale i odszkodowania, które przy długich trasach i długim czasie oczekiwania mogą sięgać nawet 2500 złotych. Aby dokładnie poznać szczegóły jak i proces ubiegania się o odszkodowanie, warto zapoznać się z oficjalną stroną przewoźnika i zakładką dotyczącą odwołania lotu przez Ryanair.SPRAWDŹ KWOTĘ ODSZKODOWANIA

TYLKO 2 MINUTY! BEZ ZOBOWIĄZAŃ!

Total$

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 22 122 8223

kontakt@wyplatazalot.pl

ZGŁOŚ
SZKODĘ