Aktualności

https://wyplatazalot.pl/wp-content/uploads/2018/10/aeroplane-air-air-travel-723240.jpg

Opóźnienie samolotu odszkodowanie


Samolot to obecnie najwygodniejszy środek transportu pozwalający przedostać się z miejsca na miejsce w ciągu dosłownie chwili. Samoloty dzięki swojej technologii są obecnie najszybszym sposobem transportu ludzi, poruszając się  prędkością od 800 do nawet 2000 km na godzinę. Ta prędkość gwarantuje błyskawiczny transport zajmujący od kilkudziesięciu minut, np. na trasie z miasta do miasta na terenie Polski, czy Wielkiej Brytanii, do maksymalnie kilkunastu godzin ciągłego lotu, aby znaleźć się na przysłowiowym drugim końcu świata.

Linie lotnicze to równie doskonale działająca maszyneria, wysyłająca w niebo tysiące samolotów. W ciągu jednego dnia po europejskim niebie kursuje aż około 25 tysięcy samolotów, co daje ogromne ilości w skali miesiąca. Każdego miesiąca bowiem rejestrowane jest od 750 tysięcy do około 800 tysięcy lotów. Niestety, nawet tak dobrze zorganizowana maszyneria i system potrafi od czasu do czasu “nawalić” z najrozmaitszych powodów. Na szczęście ilości odwołanych lotów czy też opóźnionych samolotóww porównaniu z opóźnieniami i odwołaniami pociągów czy autobusów wciąż wypadają idealnie – na około 800 tysięcy lotów, według statystyk przeprowadzanych w roku 2016, blisko 100 tysięcy, czyli 12, 5 % lotówbyło opóźnionych.W przypadku lotów odwołanych statystyki te są jeszcze mniejsze i bardziej pocieszające, bowiem jedynie około 5,5 tysiąca, czyli raptem 0,6 % wszystkich lotów było odwołanych. Niestety jednak, w przypadkach, kiedy to właśnie nasz samolot został odwołanylub lot, który zaplanowaliśmy opóźnia się o kilka godzin tak naprawdę odczuwamy czyhającą za tymi statystykami niewygodę. Okazuje się wtedy właśnie, jak kłopotliwym okazuje się brak samolotu i tym samym brak alternatywy –  wielu tras nie da się przebyć drogą lądową. Warto jednak wiedzieć, że nawet w takich przypadkach istnieje dla nas światełko nadziei, a są nim odszkodowania za opóźnienie samolotu i za odwołany lot.

Odszkodowanie za opóźnienie samolotu to kusząco brzmiący termin. Takim też jest – w przypadku poważnych zaniedbań ze strony linii lotniczych, które znacząco wpłynęły na nasz stracony czas, uniemożliwiły nam wyjazd na wakacje czy w ważnych sprawach służbowych, a także przysporzyły nie lada stresu, możemy śmiało i z pełnym prawem, powołując się na Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego, ubiegać się zarówno o zwrot kosztów podróży, jak i pieniądze z odszkodowania, sięgające nawet 2500 złotych. Ponadto wszystkie linie lotnicze mają wobec swoich pasażerów, również tych “niedoszłych”, którzy na próżno czekali na samolot, pewne zobowiązania, które muszą wykonać, a które nie mają wpływu na odszkodowanie za opóźnienie samolotu. Do zobowiązań takich należy przede wszystkim zadbanie o swoich klientów, umożliwiając im nie tylko dostęp do bieżących informacji, ale i możliwość skorzystania z telefonu czy internetu; pasażerowie, bowiem mogą na koszt firmy lotniczej zadzwonić czy wysłać maila informując swoich znajomych, rodzinę czy pracowników o zaistniałej sytuacji. W bardziej zaawansowanych i wyjątkowych przypadkach linie lotnicze zobowiązane są również do zadbania o wyżywienie, nocleg i transport swoich pasażerów.SPRAWDŹ KWOTĘ ODSZKODOWANIA

TYLKO 2 MINUTY! BEZ ZOBOWIĄZAŃ!

Total$

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 22 122 8223

kontakt@wyplatazalot.pl

ZGŁOŚ
SZKODĘ