Aktualności

https://wyplatazalot.pl/wp-content/uploads/2018/10/airbus-aircraft-airplane-587063.jpg

Reklamacje lot


Każdego dnia po niebie latają tysiące samolotów. Chociaż tego nie widać gołym okiem, śmiało można zajrzeć w statystyki lub pobrać na swój telefon aplikację pokazującą liczbę lotów i maszyn na niebie – rachunek jest stosunkowo prosty, zważywszy na to, że każdego roku ilości sprzedanych biletów samolotowych, na loty w obrębie samej Europy dochodzą do ośmiu milionów.

Jednak nawet w tak doskonale zaprojektowanym systemie dochodzi do pomyłek – zwłaszcza przez warunki pogodowe. Samoloty potrafią się spóźnić, czasem nawet wiele godzin, niektóre loty mogą zostać odwołane, albo nawet przesunięte na inny dzień. Chociaż są to sytuacje mające miejsce stosunkowo rzadko, w chwili ich nadejścia są zwykle czujemy się bezradni. Czasem również zdarza się, że lot jednak się odbywa, jednak nie przebiega on zupełnie po naszej myśli – zostaje pomylone miejsce, jesteśmy przeniesieni do innej klasy, na pokładzie samolotu zdarzają się rzeczy, które znacznie odbierają komfort podróży pasażerom, czy też nie działają tak, jak powinny.

Warto jednak wiedzieć, że w przypadku zaniedbań ze strony linii lotniczych, z których korzystamy, czy to ze względu na odwołany lub opóźniony lot, czy z powodu zaniedbań na pokładzie samolotu, nie jesteśmy skazani na przyjęcie tego w milczeniu W przypadku zauważenia wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, możemy złożyćreklamację na lot. Reklamację na lotzłożyć może każda osoba, która zauważyła rażące zaniedbania i niedopatrzenia ze strony swojego przewoźnika. Do takich zaniedbań należą: odmowa wpuszczenia na pokład samolotu, zmiany miejsca, klasy, przewoźnika, o których dowiadujemy się na ostatnią chwilę, opóźnienie samolotu przekraczające 3 godziny a także odwołanie lotu czy przesunięcie go na inny dzień. W przypadku spotkania się z którymkolwiek z tych problemów, jesteśmy uprawnieni do złożeniareklamacji, a często też do ubiegania się nie tylko o zwrot kosztów podróży, ale i odszkodowanie sięgającego nawet 2400 zł. (600 Euro).

Reklamacje na lot złożyć można we wszystkich oddziałach Urzędów Lotnictwa Cywilnego, na lotniskach, w rozmaitych instytucjach zajmujących się odszkodowaniami, a nawet za pośrednictwem internetu. Niejednokrotnie najkrótsza droga jest najwygodniejsza, wystarczy, bowiem wpisać w wyszukiwarce “reklamacje lot” lub “odszkodowania lot” a wyświetlą się wyniki wielu agencji pomagających zarówno “przekalkulować” szkodę na należne odszkodowanie lub zwroty, a także złożyć oficjalna reklamację na lot.

Warto znać swoje prawa, zwłaszcza w przypadku długich i frapujących podróży, podczas których tracimy wiele godzin przez zaniedbania linii lotniczych. Warto wiedzieć też i w przypadku problemów powoływać się na Rozporządzenie WE Parlamentu Europejskiego i Rady nr 261/2004 dotyczące praw i obowiązków pasażerów linii lotniczych, a także regulujące wszelkie reklamacje i odszkodowania.SPRAWDŹ KWOTĘ ODSZKODOWANIA

TYLKO 2 MINUTY! BEZ ZOBOWIĄZAŃ!

Total$

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 22 122 8223

kontakt@wyplatazalot.pl

ZGŁOŚ
SZKODĘ